Loading Events

PIETEIKUMS

Izvēlaties vietu skaitu.
Durga jantra 08.10.2022.
45.00
ATZĪMĒJIET DALĪBNIEKU SKAITU

JAUNUMS!

Durga jantras zīmēšana

NODARBĪBA: sestdien, 8. oktobrī pl.10:00-16:00. Ja būs vajadzība, tad nodarbība var ieilgt līdz 18:00.

ILGUMS: 1 sestdiena

MAKSA: 45 € par nodarbību (maksā iekļauti visi vajadzīgie materiāli)

Durga ir plaši pazīstams Vēdiskās tradīcijas (arī Hinduisma) tēls. Durga ir dievišķās mātes princips. Augstākie dievi radīja Durgu, lai cīnītos ar vareno dēmonu Mahišasuru. Tulkojumā no sanskrita viņas vārds nozīmē “Neuzvaramā”. Durga kā viena no dievietes Šakti formām ir uzskatāma par Šivas dzīvesbiedri.

Durga ikvienam palīdz kļūt pašapzīnīgākam, aktīvākam, darbīgākam, palīdz parvarēt dzīves problēmas, savus personīgos dēmonus (mūs katrā dzīvojošos trūkumus un netikumus). Durga reizēm var būt skarba un asa, bet tāda viņa ir tikai tad, ja mēs darām kaut ko nepareizi. Mīloša māte var savu bērnu par kādu nepareizu rīcību sodīt, bet pēc tam viņa noteikti bērnu samīļos. Māte kādu asāku rīcību veic tikai tāpēc, lai bērns kļūtu stiprāks, gudrāks, varošāks. Tieši tā pret mums izturās Durga. Durga kā mīloša māte gaida savās skavās ikvienu. Ja nepieciešamas, viņa ir gatava ziedoties un nest Tevi uz rokām.

Durga ir uzskatāma arī par sieviešu aizstāvi, palīdz izprast savu sievišķību un sievišķo universālo pirmsākumu. Durga tiek pielūgta bērna gaidīšanas un dzemdību laikā. Durga ir svarīga ne tikai sievietem, bet arī vīriešiem, jo parvarēt problēmas un netikumus, būt aktīvam ir svarīgi ikvienam.

Pie Durgas var vērsties šādos gadījumos:

  • Nepieciešama palīdzība šķēršļu pārvarēšanai;
  • Lai vairotu aktivitāti, drosmi, pārliecību par sevi;
  • Nepieciešama palīdzība dzīves problēmu risināšanai;
  • Sievišķā pirmsākuma sakārtošana;
  • Palīdzība vēlmju realizēšanā;
  • Palīdzība sevis realizēšanā;
  • Savu trūkumu mazināšana;
  • Aizsardzība;
  • Palīdz pārvarēt nabadzību, ciešanas, badu, sliktus paradumus.

Dievību grafiskie attēlojumi ir jantras. Arī Durgai ir sava jantra. Jantras izmantošana ir tiešs kontakts ar dievišķo. Uz jantrām var meditēt, tās var izvietot uz altāra, uz ēku sienām, savā darba vietā, uz traukiem, automašīnā u.c. Nodarbībā mēs mācīsimies uzzīmēt Durgas jantru, mācīsimies to, kā jantru izmantot savā dzīve, kā problēmas, lūgumus nodot Durgai, kā vairot Durgas labvēlību mūsu katra dzīvē. Jantras darbojas neatkarīgi no tā, vai Jūs tam ticat vai nē, arī reliģiskajai piederībai šeit nav nekādas nozīmes. Durgas princips daudzos aspektos sasaucas ar Dievmātes principu Kristīgajā tradīcijā.

Jantra ir tiešs enerģētiskais kanāls ar attiecīgo dievisķo aspektu.

ANDRIS KRAŅEVSKIS par jantru zīmēšanu

ANDRIS KRAŅEVSKIS par to, kādēļ pašam zīmēt savu jantru?