Loading Events

PIETEIKUMS

Izvēlaties vietu skaitu.
PIETEIKUMS nākamajam kursam pa tālr.: 26 575 571, info@nlp.lv

JAUNUMS!

Deju un kustību terapija

Radošs veids, kā ar kustību uzlabot fizisko veselību

NODARBĪBAS: pirmdienu vakaros no 7. septembra pl.18:30-21:00.

ILGUMS: 3 mēneši (12 nodarbības).

MAKSA: 120 € par mēnesi.Maksājot par visu kursu uzreiz, maksa ir 300 (360 ).

!MAKSIMĀLAIS DALĪBNIEKU SKAITS 10!

Bezmaksas ievadnodarbība pirmdien, 24. augustā pl.18:00-19:00. Plašāka informācija un pieteikšanās ŠEIT!

Aicinām uz deju un kustību terapiju, kas ļaus radošā veidā caur brīvu kustību un dažādiem palīgmateriāliem uzlabot savu fizisko veselību. Drošā veidā atbrīvot savas emocijas, mācīties apzināt un runāt par to, kas ir svarīgs tieši Tev. Iepazīt un mijiedarboties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem.

Kas ir deju un kustību terapija?

Tā ir veselības aprūpes joma Latvijā. Deju un kustību terapijas balstās teorētiskā pieņēmumā par ķermeņa un psihes savstarpējo saistību (ang. body-mind connectivity), kas tiek pamatots gan ar mūsdienīgiem neirozinātņu atklājumiem, gan ar pētījumiem psiholoģijā par ķermeņa pozu un kustību ietekmi uz cilvēku emocionālo stāvokli. Respektīvi, izmaiņas ķermenī un kustībās rada izmaiņas cilvēka emocionālajā stāvoklī.

Kā notiek deju un kustību terapija?

Deju un kustību terapijas sesiju veido saruna ar terapeitu, radoša kustību aktivitāte, kurā var tikt izmantota mūzika, ritms un palīgmateriāli. Sesijas noslēgumā ir saruna par radošajā procesā pieredzēto. Svarīgi ņemt vērā, ka šeit vārds deja tiek lietots kā kustību kopums, kas rosina piedzīvot  emocionālu un dvēseles stāvokļa izpausmi ar ķermeņa palīdzību, mazāku uzsvaru liekot uz dejas formu jeb kādu konkrētu dejas stilu.  Lai piedalītos deju un kustību terapijā NAV jāprot dejot!

Ieguvumi, ko sniedz šis terapijas virziens ir:

  • Veicināt ķermeņa apzinātību, veidojot veselīgu priekšstatu par savu ķermeni;
  • Apzināt un attīstīt savus resursus, radošo potenciālu, nostiprināt pašapziņu;
  • Attīstīt, veicināt dažādas kustību kvalitātes, mainīt kustību paradumus, veicināt ķermeņa elastību, koordināciju un līdzsvaru;
  • Apgūt, kā produktīvā veidā izreaģēt un izteikt emocijas, mazināt trauksmi;
  • Pilnveidot komunikācijas prasmes kā verbālas, tā neverbālas;
  • Pieredzēt sevi mijiedarbībā ar citiem;

!!! Uz nodarbību vajadzīgs ģērbties ērti un brīvi, lai var kustēties arī uz grīdas, var paņemt kādus maiņas apavus vai zeķes.

Deju un kustību terapija ir paredzēta jebkuram cilvēkam, jebkurā vecumā. Tiem, kuri vēlas sajust un apzināties sava ķermeņa elastību, izturību un radošo potenciālu. Nodarbības atraisa iekšējo spēku un enerģiju, lai gūtu iedvesmu un prieku ik dienu. Nodarbībās var piedalīties gan sievietes, gan vīrieši!

Deju un kustības terapijas procesā, atšķirībā no dejošanas un fizioterapijas, nozīme ir radošai sadarbībai ar terapeitu, ar grupu un cilvēka pārdomām par šo procesu.

Saruna ar Lauru Freimani par deju terapiju.

Bezmaksas ievadnodarbība kursam “Deju un kustību terapija”.