Loading Events
Kurss jau sācies, pieteikties nākamajam: info@nlp.lv

PIETEIKUMS

Izvēlaties vietu skaitu.
PIETEIKUMS nākamajam kursam pa tālr.: 26 575 571, info@nlp.lv

Bērna radošo spēju aktivizācijas nodarbība

Mazais Pikaso!

Bērniem vecumā no 7-12 gadi.

Visi materiāli, tēja un veselīgas uzkodas iekļautas cenā! 

NODARBĪBA: sestdien, 15. augustā pl.11:00-13:00.

ILGUMS: 1 rīts.

MAKSA: 18 EUR par nodarbību.

Jautrība, krāsas, radošums un rezultāts! Šajās nodarbībās bērni jautrā un brīvā atmosfērā apgūs unikālu gleznošanas tehniku, kuras rezultātā jau pēc nodarbības būs 2-3 gatavi darbi, kurus varēsiet likt rāmī un piekārt pie sienas! Šī nodarbība ir veidota tā, lai veicinātu bērnu radošās spējas – domāšanu, iztēli, pašizpausmi, pašapziņu, brīvību un sajūtu ES TO VARU!

Nodarbība atšķiras no citām ar mākslu saistītām nodarbībām, jo bērni netiks vērtēti, salīdzināti vai radoši ierobežoti. Tiks veicināta pozitīva, jautra un brīva atmosfēra! Bērni saņems pozitīvus stimulus – aplausus, komplimentus, iedrošinājumu, kas veicinās pašizpausmi un pārliecību par savām spējām.

Ieguvums:

  • Radošuma attīstīšana un nostiprināšana. Ja bērniem tiek dotas iespējas praktizēt un attīstīt savu radošumu, tāpat kā ar jebkuru cilvēka ķermeņa muskuli, īpašība nostiprināsies un kļūs dabiskāka;
  • Attīstās smalkā motorika. Radoša darbošanās veicina bērnu smalkās motorikas attīstību. Zinātnieki ir pierādījuši, ka pastāv savstarpēja saistība starp smalko motoriku un valodas attīstību. Smalkās motorikas kustības stimulē dažādus apvidus galvas smadzenēs, kā rezultātā tiek veicināta kognitīvo procesu, runas un valodas attīstība, kā arī tiek attīstītas koncentrēšanās spējas.
  • Emociju atpazīšana, izpaušana un vadīšana. Nodarbības palīdz bērniem atklāt savas emocijas un tās izpaust un vadīt. Iepazīstot savu emocionālo dažādību, bērni būs labāk sagatavoti, lai spētu apzināties savas emocijas dažādās dzīves situācijās, kas kļūstot vecākiem kļūst par dzīves sastāvdaļu.
  • Sociālo prasmju veicināšana. Šādas nodarbības veicina bērnu sociālās prasmes, jo palīdz bērniem kontaktēties vienam ar otru, kas ir būtiski šajā laikā, kad viedierīces aizņem tik daudz brīvā laika.
  • Mazinās ikdienas stress un spriedze. Pētījumi pierāda to, ka pat nepilnu stundu dienā, radoši darbojoties mazinās stress un spriedze.
  • Pozitīvas emocijas. Tiek veicināta laimes hormonu izdale, kas uzlabo pašsajūtu, noskaņojumu, sniedz pozitīvas izjūtas, mazina trauksmi, nemieru…

Šim sarakstam lieku daudzpunkti, jo ir tik daudz pozitīvu ieguvumu no radošām aktivitātēm, kas ir gan zinātniski pierādītas, gan acīm redzamas!

Radoša izpausme mākslā ir tikpat dabiska un vajadzīga bērniem kā svaigs gaiss un saule. Izmantojot mākslu, bērni veicina fundamentālos procesus tādus, kā izzināšana un iztēle, problēmu risināšana, domāšanas un radīšanas procesus.

Nodarbību vadītāja ir apguvusi radošuma aktivizācijas metodi “Mākslinieks vienas dienas laikā!” pie pieredzes bagātās mākslinieces un pasniedzējas Intas Zaļkalnas, kā arī pēdējos 2 gadus ir veltījusi radošuma attīstības pētīšanai sava psiholoģijas maģistra darba ietvarā.

Tiekamies! 

Interesanti avoti par radošumu bērniem:

Mg. psych. Karīna Čaikina-Dinsberga

Mana interese par radošu darbošanos sākās jau bērnībā, kad biju pavisam maza un ar lielāko prieku zīmēju, krāsoju, griezu, veidoju, kā liela daļa bērnu! Radoša izpausme caur mākslu ir bijis mans hobijs cik es sevi atceros. Pēc pamatskolas izvēlējos vidusskolu, kas ir ar mākslas novirzienu, kurā apguvu kompozīcijas, gleznošanas un zīmēšanas pamatus. Jau vidusskolas gados manu interesi piesaistīja psiholoģijas tēma, tāpēc pēdējos 7 savas dzīves gadus veltīju psiholoģijas studijām un turpinu papildināt savas zināšanas šajā jomā. Esmu apguvusi radošuma aktivizācijas metodi “Mākslinieks vienas dienas laikā!” pie pieredzes bagātās mākslinieces un pasniedzējas Intas Zaļkalnas, kā arī pēdējos 2 gadus veltīju radošuma attīstības pētīšanai sava psiholoģijas maģistra darba ietvarā. Mani dara patiesi laimīgu tas, ka varu dalīties savās zināšanās un pieredzē ar JUMS! Šobrīd, kad audzinu savu meitiņu, redzu cik daudz pozitīvu ieguvumu bērnam sniedz radoša darbošanās!