Sanita Stroda
SANITA STRODA

PAR PASNIEDZĒJU

Mg. psych. Izglītības psiholoģe (sertifikāts nr. 1100653, derīgs līdz 04.03.2027.), smilšu spēles terapijas metodes praktizētāja (sertifikāts 105/2018, derīgs līdz 12.12.2023.)

Strādāju izglītības un skolu psiholoģijas jomā jau kopš 2007. gada, tātad – 13 gadus. Taču mana pirmā darba pieredze ar apmēram tikpat garu stāžu saistās ar žurnālistiku – strādāju drukātajā presē. Mans galvenais darba instruments bija vārds – precīzs, trāpīgi izvēlēts, klātesošs, tāds, kas nodod gan domu, gan emocijas.

Ar šo instrumentu –  vārdu – strādā arī psihologs. Tomēr jau kopš brīža, kad sāku strādāt par psihologu, ar vārdu man bija par maz. Es iemīlēju projektīvās metodikas (sākumā zīmējumus, krāsas, vienkāršus attēlus), sāku aktīvi interesēties par smilšu spēli. Jo tēli un simboli, apejot prāta “pareizās” konstrukcijas, trāpa tieši zemapziņā. Tieši tur, kur visvairāk nepieciešama palīdzība. Tas terapeitam (konsultantam, pedagogam, trenerim) un klientam ietaupa laiku (arī naudu), dod iespēju psiholoģiski mazāk sāpīgā veidā – caur projekciju, asociācijām, metaforu gan definēt problēmu, gan strādāt pie tās risinājuma.