Loading Events

← ATPAKAĻ UZ KURSIEM

Aija Vataša

Pasniedzēji

Herbāliste, arompraktiķe, licencēta bioenerģētikas konsultante

Cilvēki uzdod sev jautājumu :“Vai esmu laimīgs un apmierināts ar savu dzīvi, darbu, attiecībām? Vai patiešām pazīstu sevi?
Bieži vien tam visam par traucēkli pat nav ārējie faktori (kāda ģimenes locekļa veselības stāvoklis, ģimenes labklājība (tās trūkums)), bet gan paša dvēseles diskomforts, emocionāls un fizisks stress, kam sekas nobloķēta enerģiju plūsma, enerģētiskie sastrēgumi. Kopumā tas mazina mūsu vitalitāti, dzīvesprieku, izmaina raksturu.

Mans dzīves moto vairāku gadu garumā ir nemainīgs: “Lai dzīve kā košums, kā rota, kā zieds!”
Ar augu valsti pazīstama no bērnības, bet dažus gadus atpakaļ savas zināšanas un pārliecību nostiprināju Herbālistu skolā (pasniedzējs Juris Bušs). Jūtos un praktizēju kā zāļu sieva, veidojot tējas un dažādu dabas produktus (dziednieciskas ziedes, kosmētisko mālu maskas, eļļu maisījumus u.c.).
Esmu vadījusi nodarbības un praktiskus seminārus, kuros runāju ar cilvēkiem par viņiem būtiskām lietām. Man palīgā nāk daba, tās ritmi un mājvieta dabas vidū, tālu no lielpilsētas steigas. Uztveru cilvēku kā vienu veselu bioenerģētisku kopumu, kur garīgā un emocionālā dzīve nav atdalāma no ķermeniskās esības. Dabas kontekstā, mūsu sarunās un kopdarbībā nereti tiek rasta jauna attieksme, cits skatu punkts uz kādu uzdevumu jeb radušos problēmu cilvēka dzīvē.
Mani vienmēr ir saistījuši dabas aromāti. Nu jau vairākus gadus iepazīstu un sadarbojos ar ēteriskajām eļļām, iepazīstu to ļoti izteiksmīgo bezvārdu valodu… Kad sev atklāju augstvērtīgo ēterisko eļļu pasauli, dažu gadu garumā  apmeklēju daudzus meditāciju seminārus homeopātes Indras Spirģes vadībā. Piedalījos Tomasa fon Rotenburga (grāmatas Ēteriskās eļļas dziedniecībā” autors, naturopāts, R.Šteinera skolnieks) vadītajos semināros. Bez vācu aromskolas esmu iepazinusi arī krievu un franču aromskolu pamatnostādnes un atšķirības. Izlasītas vairākas grāmatas, kur pamatā šajās pēdējās desmitgadēs būtiskas izmaiņas netiek izklāstītas. Tāpēc mani ļoti personiski uzrunāja Tomasa fon Rotenburga 2016.gadā izdotā augšminētā grāmata un vieslektores Medicīnas psihiatrijas institūta vadošās pētnieces, IGMED ārstes kinezioloģes, psihoterapeites, arompsiholoģes dr. Inessas Grigorjevas (Baltkrievija) vadītie darba semināri, kur praksē apguvu iedarbīgas metodes, kas ļauj cilvēkam pārstartēt Radītāja programmas, atjaunot bojātos “failus”. Oriģinālmateriālus pārstrādāju latviešu valodā, maksimāli tuvinot tēlainos apzīmējumus to patiesajai jēgai. Trīs gadus I.Grigorjevas metodes aprobēju gan pati savās praksēs, kopā ar domubiedriem gan Latvijā, gan Lietuvā, Baltkrievijā un Krievijā. Pateicoties ēteriskām eļļām un salīdzinoši viegli veicamām darbībām, metodiku procesa apguve nav sarežģīta un cilvēks jebkurā vecumā pats var sevi uzturēt labā fiziskā, psihoemocionālā līdzsvarā, kā arī ātrāk atgūties no stresa, zaudējumiem, baiļu stāvokļa, vairot enerģiju, dzīvesprieku, saglabāt možu prātu līdz sirmam vecumam.

There were no results found.