Iveta Šmita - Jauno psiholoģiju centrs

Iveta Šmita

Iveta Šmita

Iveta Šmita

Par pasniedzēju

No 2018. gada Latvijas Dizaineru Savienības biedre.

Šobrīd esmu pēdējā kursa studente LMA vizuālās mākslas nodaļā. Pasniedzu gan zīmēšanu, gan gleznošanu, gan akvareļu gleznošanu.

Gleznošanā pārzinu dažādas gleznošanas tehnikas – eļļa, akrils, tempera, enkaustika (aukstā/karstā), akvarelis. Spēju pastāstīt un vadīt gleznošanas nodarbības ne tikai darbam ar krāsām, bet arī izstāstīt un parādīt visu tehnikas procesu – sākot ar audekla uzvilkšanu uz rāmja, tā gruntēšanu, pigmentu sagatavošanu attiecīgai gleznošanas tehnikai līdz pašam gleznošanas procesam. Zīmēšanā pārzinu zīmuli, ogli, sēpiju un sangiju.

Man ir vairāk kā 10 gadu pieredze interešu izglītības kursu vadīšanā. Esmu pati izstrādājusi apmācības programmu “Hennas zīmēšana” un to veiksmīgi pasniegusi gan privāti organizējot grupas, gan pasniedzot kursus kādā no interešu izglītības vietām. Esmu sadarbojusies ar “Hobiju kursi” un “Egomāne”. Pēdējā laikā arī pasniedzu nodarbības attālināti, izmantojot online vides sniegtās iespējas. Esmu apguvusi 72 stundu obligātos pedagoģijas kursus un ieguvusi sertifikātu “Pedagoģiskās darbības pamati”.

Darbojos kā zīmola “Šmita Lampas” radošā vadītāja, dizainere. Zem zīmola vārda izgatavojam gaismas ķermeņu- lampas – izmantojot jau vienreiz lietotas vīna pudeles un stikla burkas.

APBALVOJUMI

GADA BALVA konkursā “Latvijas Dizaineru savienības balva 2018”, kategorijā LIETU DIZAINS par griestu lampu no sērijas “3 litri gaismas”.

IZSTĀDES

Personālistādes:

2021.gads  “Fragmenti”, Siguldas Jaunās pils mākslas Salons.

Grupu izstādes:

2021.gads

  • RE:EX Latvijas Dizaineru savienības izstāde “Supervaronis”, Rīga, Sporta ielas kvartāls

2020.gads

  • Latvijas Dizaineru savienības izstāde “Retrospekcija”, MAD Rīga
  • Latvijas Dizaneru savienības Izstāde “Laiks” kultūrtelpā “Točka”, Rīga.
  • RE:EX Latvijas Dizaineru savienības izstāde “LAIKS“, Rīga, Sporta ielas kvartāls.
  • 3. Starptautiskā mākslas festivāla „Divi Jūliji” ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas studentu, pedagogu un absolventu darbu izstāde LMA TEKSTILMĀKSLA. Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs.
  • Satikšanās Straupes pilī”, grupas izstāde Lielstraupes pilī.